Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jakie regały najlepiej nadają się do magazynowania dłużyc?
Regały wspornikowe doskonale sprawdzają się przy składowaniu dłużyc. Pod pojęciem dłużyce należy rozumieć ładunki o dość dużych rozmiarach i podłużnych kształtach, takie jak pręty, deski, blachy, rury i bele oraz wiele innych. Regały dłużycowe dostosowane są do przenoszenia sporych obciążeń i można na nich uzyskać spore zagęszczenie przechowywanych ładunków, co przekłada się na lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej.
Cechy regałów wspornikowych
System magazynowy do składowania długich i ciężkich elementów musi być przede wszystkim stabilny i wytrzymały. Ładunki umieszczane są na specjalnych ramionach, czyli wspornikach, które montuje się na pionowych kolumnach. Regały dłużycowe mogą być jedno lub dwustronne. Modele jednostronne dobrze sprawdzają się przy ustawieniu wzdłuż ścian, a dwustronne montuje się w środkowej części magazynu, tak aby możliwy był dostęp do ładunków z obydwu stron. A zatem regały można dowolnie konfigurować i dopasowywać do ilości dostępnego miejsca na terenie hali.
Regały wspornikowe zbudowane są z kolumn, które stanowią element nośny oraz wsporników a całość konstrukcji przymocowana jest w sposób trwały do podłoża i zrównoważona odpowiednio dobranym obciążeniem, tak aby regał nie wywrócił się przy załadunku lub pod wpływem ciężaru składowanego towaru. Montaż regałów wspornikowych powinien być przeprowadzony przez wykwalifikowanych fachowców w sposób zgodny z zaleceniami producenta. Tego typu usługi świadczy ORSON z Warszawy – certyfikowani montażyści realizują zlecenia na podstawie dokumentacji regału, co przekłada się na solidność konstrukcji a tym samym ograniczenie ryzyka wypadku.
Regały wspornikowe można podzielić na lekkie i ciężkie. Regały wspornikowe lekkie stosuje się przy składowaniu elementów długich, ale niezbyt ciężkich, które można przenosić w sposób ręczny. Z kolei regały typu ciężkiego sprawdzają się przy ładunkach o większej wadze. Oznacza to, że budowa regału powinna być dostosowana do asortymentu, jaki będzie na nich przechowywany.
Regularny przegląd regałów wspornikowych
Cykliczny przegląd regałów magazynowych ma służyć poprawie bezpieczeństwa podczas prac na magazynie poprzez wyeliminowanie z użytku regałów noszących wyraźne ślady uszkodzeń. Nadzór nad stanem regałów mogą pełnić specjaliści PRSES, którzy mają uprawnienia nadane przez Polskie Stowarzyszenie Techniki Magazynowej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przegląd regałów powinien odbywać się przynajmniej raz w roku.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana