Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak zbudowane są materace sprężynowe?
Każdy kiedyś widział scenę w bajce lub filmie albo sam brał w takiej udział, gdy ktoś z szerokim uśmiechem na twarzy radośnie skacze po łóżku. Żeby było to możliwe, to materac tam leżący musi mieć w środku sprężyny. Wiadomo jednak, że same sprężyny to nie wszystko. Co zatem jeszcze sprawia, że można spokojnie się wyspać i odpowiednio zregenerować swoje siły?
Jak wybrać odpowiedni materac?
Jak powszechnie wiadomo, sen ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Dobry sen pozwala naszemu ciału zregenerować się, przemiana materii jest lepsza i w ciągu dnia jesteśmy bardziej kreatywni i mniej drażliwi. Dlatego też warto poświęcić czas na dobranie odpowiedniego dla siebie materaca. Spośród różnych dostępnych opcji ze względu na materiał wykonania można wymienić piankowe, lateksowe, sprężynowe, kokosowo-lateksowy lub kokosowo-piankowy. Warto również zadbać o utrzymanie materaca w odpowiednim stanie. Czasami, gdy w domu są małe dzieci, może to być trudne. Dlatego też dobrym rozwiązaniem są nakładki na materace. Bez problemu można je szybko zdjąć i wyprać. Znaczenie ma również twardość wybieranego materaca. Trzeb ją dostosować do swojego wzrostu, wagi i wieku. Najlepszą opcją dla naszego ciała jest taki materac, który dzięki odpowiedniej konstrukcji zapewni odpowiednie podparcie.
Z czego zrobiony jest materac sprężynowy?
Każdy materac sprężynowy składa się z kilku warstw. Zewnętrzną widoczną warstwę stanowi pokrowiec. W zależności od modelu może on być zdejmowany lub nie. Przy tej drugiej opcji warto zakupić np. pokrowce na materace produkowane przez Lubatex. Dzięki takiemu rozwiązaniu zdecydowanie można przedłużyć żywotność materaca. Pod wspomnianym pokrowcem znajduje się warstwa pianki poliuretanowej lub lateksowej. W niektórych materacach jako usztywnienie dokłada się jeszcze wkład zrobiony np. z trawy morskiej albo kokosa. Kolejną warstwę stanowi siatka tapicerska albo specjalne przekładki. Ich zadaniem jest oddzielenie sprężyn od reszty materiałów tworzących materac. Same sprężyny mogą znajdować się w specjalnych, osobnych kieszonkach. Dzięki temu materac będzie wygodniejszy. Natomiast niczym nieosłonięte sprężyny, połączone ze sobą to tzw. sprężyny bonellowe, powoli zastępowane innymi rozwiązaniami.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana